Do výběrového řízení se přihlásilo deset zájemců, vybrán byl Michael Straka. "Michael Straka je lounský rodák, ekonom a úředník s více než 25letou praxí ve veřejné správě, a to jak v samosprávě, tak i ve státní správě. Působil mimo jiné jako vysokoškolský pedagog, inspektor Státní energetické inspekce, manažer ČEZu, ministerský rada při Ministerstvu spravedlnosti ČR nebo jako poradce měst a obcí v Ústeckém kraji či Středočeském kraji," představil nového tajemníka mluvčí Loun Marcel Mihalik.

"Před nástupem do čela Městského úřadu Louny byl vedoucím ekonomického odboru města Terezín. Patří mezi vyhledávané odborníky na hodnocení investic v oblasti veřejné infrastruktury a energetiky," dodal lounský tiskový mluvčí.

Louny, ilustrační foto.
V Lounech chystají velkou výměnu svítidel veřejného osvětlení. Začne příští rok

Byl také lounským zastupitelem, působil například jako místopředseda finančního výboru zastupitelstva. V minulých komunálních volbách kandidoval na soupisce ČSSD, mezi městské poslance se ale nedostal.

Pozice tajemníka byla v Lounech uvolněná poté, co v dubnu na vlastní žádost skončila po dvaceti letech ve funkci Renáta Čapková.