Na rychlostní silnici R7 Praha – Chomutov skončí o víkendu dopravní omezení mezi Stehelčevsí a Středokluky na čtyřpruhu mezi Prahou a Slaným. Jde o pravou stranu silnice, tedy ve směru na Chomutov. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) ještě letos opraví také úsek na stejné straně silnice mezi Středokluky a Prahou.

Práce vyjdou na 130 milionů korun

Práce na silnici začaly v září a budou stát téměř 130 milionů korun. Provoz je v úseku svedený na levou stranu silnice a zúžený na jeden pruh v obou směrech, v místech se kvůli tomu vytvářely kolony.

Práce na úseku mezi pátým kilometrem u Středokluk a mostem u Stehelčevsi na devátém kilometru se nyní dokončují, o víkendu už budou moct po opravené silnici řidiči jezdit, stavba totiž přejde do předběžného užívání. „Vše záleží na klimatických podmínkách, které jsou nutné pro pokládku vodorovného dopravního značení," uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Omezení mají skončit tento měsíc

Současně bude o víkendu uzavřen poslední úsek, který čeká oprava, a to od hranic Prahy až po exit na pátém kilometru u Středokluk. „Dokončení všech letošních prací je plánované do konce listopadu," doplnila mluvčí.

Příští rok ŘSD plánuje opravu zbývající části rychlostní komunikace R7 na pravé straně od mostu u Stehelčevsi až na konec děleného čtyřpruhu u Knovíze. Levá strana úseku byla opravena minulý rok.