Město Louny má nakročeno k tomu, aby tam fungovala lékařská pohotovost pro dospělé i ve všední dny. Dosud to bylo jen několik hodin o víkendech a svátcích.

Radnice v Lounech chce uzavřít smlouvu na zajištění lékařské pohotovosti se soukromou Poliklinikou Louny, která večer a v noci zajistí dospělou i dětskou pohotovost, a to ve všedních dnech i o víkendech.Do konce roku zajišťuje pohotovost soukromá nemocnice. Hledání nového poskytovatele nebylo ale vůbec jednoduché a hrozilo, že se město ocitne bez lékařské pohotovosti.

Město vyhlásilo na poskytování pohotovosti výběrové řízení, ovšem do něho se žádná společnost nepřihlásila. Ozvala se jen poliklinika, ovšem až po termínu a chyběly jí potřebné dokumenty. Následně radnice oslovila několik potenciálních zájemců, například nemocnice ve Slaném či Žatci.„Jelikož se jedná o rozšíření současné služby, musíme také z pohledu města počítat s vyššími náklady,” uvedl starosta Loun Jan Kerner.

Náklady na pohotovost pro děti a dospělé budou činit 4,35 milionu korun ročně, z toho 1,5 milionů by přispěl Ústecký kraj, 2,8 milionu by zaplatilo město.Pohotovost budou zajišťovat lékaři, které zajistí soukromá poliklinika.