Policisté zelený Peugeot 206 zastavili ve večerních hodinách. "V průběhu kontroly policisté zjistili, že řidič vozidla nemá oprávnění řídit žádné motorové vozidlo, a to díky vyslovenému zákazu řízení, který má platný až do roku 2025. U dotyčného byl proveden orientační test na přítomnost návykových látek. Ten poukázal na skutečnost, že nejenže řídil vozidlo přes zákaz řízení, ale i pod vlivem návykové látky zvané metamfetamin," informoval policejní mluvčí Jakub Mareš.

Při osobní prohlídce navíc u muže hlídka našla obal od tabáku, ve které byla usušená marihuana. Množství bylo takové, že se jednalo o trestný čin.

V nemocnici pak sice při odběru zjistili, že množství metamfetaminu v těle nebylo tak velké, aby muže výrazněji ovlivnilo, tato věc tedy bude řešena jako přestupek. Ty další už ale jsou vážnější. "Dotyčný si vyslechl podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za zmíněné trestné činy nyní hrozí 49letému muži z Lounska až dvouletý pobyt ve vězení, dodal policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Práce ve Studentské ulici mají pokračovat i letos. Promění se druhý konec

Zdroj: Deník/Petr Kinšt