„Hlavní stavební práce zahájíme v pondělí 5. června, budou probíhat za částečné uzavírky. Řidiči místem projedou kyvadlovým provozem přes den řízeným regulovčíky, po pracovní době pak semafory. Opravu plánujeme mít hotovou na konci července,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnice a dálnic (ŘSD) Dana Zikešová.

Kromě částečných uzavírek se ale chystá také jedna úplná uzavírka. „Za úplné uzavírky od 19. června do 2. července bude probíhat rekonstrukce přibližně 890 metrů dlouhého úseku zahrnujícího křižovatku silnic I/28 a II/249, kde bude pro řidiče platit dopravně značená objízdná trasa přes Kozly a Hořenec,“ pokračovala mluvčí.

V rámci stavby dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku se promění křižovatka Louny - východ.
Dopravu v Lounech zkomplikuje stavba dálnice, uzavře se nájezd na „sedmičku“

K opravě ŘSD přistoupilo proto, že průzkum poukázal, že vozovka je značně poškozená. „Diagnostický průzkum ukázal, že povrch vozovky je zasažen korozí, kavernami a výspravkami. Dále se tam vyskytují síťové, mozaikové, podélné a příčné trhliny,” řekla Zikešová.

Celkově se bude u Rané pracovat na úseku dlouhém 2,5 kilometru. „Dojde k odfrézování povrchu vozovky do hloubky 15 cm, následné sanaci a úpravám podkladních vrstev a poté k pokládce ložné a obrusné vrstvy. Celkové asfaltové souvrství bude navýšeno o 4 cm pro vyšší únosnost a delší životnost vozovky,“ dodala mluvčí ŘSD.

Práce provede firma Algon za téměř 61 milionů bez DPH.