Letité zázemí Městského fotbalového stadionu Ladislava Nováka v Lounech by se mohlo v dohledné budoucnosti dočkat modernizace. Do rozpočtu roku 2015 chce vedení města zařadit zpracování studie.
„Stav zařízení už neodpovídá dnešní době. Je potřeba řešit šatny, nevyhovující sociální zařízení a podívat bychom se měli také na desítky let starou tribunu," vypočítal Radovan Šabata, starosta města.
Podle jeho slov mají o stadion zájem některé „přespolní" týmy, které by tam možná absolvovaly tréninkové kempy. „Zároveň je úžasné, v jakém stavu areál je, i když tam nejsou žádní zaměstnanci. Vše tam v podstatě udržují dobrovolníci, čehož si obrovsky vážím," ocenil.

Devět družstev, čtyři šatny

Zázemí s tribunou fotbalového stadionu v Lounech vzniklo ve dvacátých letech minulého století. Prošlo během let několika úpravami a opravami, už je ale letité. „Nejedná se o žádný havarijní stav, vše slouží. Budovy už jsou ale staré, zázemí příliš nevyhovuje, potřebovali bychom například víc šaten. Máme devět družstev, přitom máme jen čtyři šatny," sdělil Pavel Domecký, předseda Fotbalového klubu Louny, který je v areálu v nájmu. „Rozsáhlou komplexní rekonstrukci bychom určitě uvítali," dodal.  V případě rekonstrukce stadionu by se lepšího zázemí dočkali nejen fotbalisté ale i diváci. Na ty by čekaly nové sedačky místo současných dřevěných lavic bez opěrek.

V Žatci tribunu zbourali

Špatný stav tribuny řeší na svém fotbalovém stadionu také v Žatci. Tam je ale situace jiná, střecha tribuny byla v havarijním stavu a po domluvě s klubem byla před pár dny úplně zbourána. Na hřišti Slavoje tak zůstaly jen lavičky bez zastřešení. Nová tribuna se zatím stavět nebude.