Letos se koná již 16. ročník mezinárodní soutěže Modelium. Zapojí se tentokrát rekordních 38 českých a slovenských středních škol se zaměřením na stavebnictví, zápolit bude celkem 53 týmů. Letošním tématem je "plovoucí město".

V soutěži pořádané mezinárodní stavební skupinou HSF System, jejímž partnerem je také Svaz výrobců vlnitých lepenek, si nejlepší týmy rozdělí celkem 100 tisíc korun. Nejlepší tým získá 25 tisíc. „Očekáváme od soutěžících neotřelé koncepty moderního plovoucího města určeného k trvalému bydlení. Město musí být energeticky soběstačné, udržitelné a poskytovat lidem veškeré služby,“ představil téma Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System.

„Chceme pro mladé a nadané lidi vytvořit prostor pro rozvoj jejich talentu, osobnosti a podnítit v nich tak nadšení pro stavařinu. Považujeme to za klíčový faktor pro zajištění dostatečného počtu kreativních, kvalifikovaných a motivovaných lidí pro budoucnost českého a slovenského stavebnictví," přidal se Tomáš Kosa, ředitel a místopředseda představenstva stavební skupiny HSF System.

Ilustrační foto.
Úspory, úvěr. Ženu z Podbořanska připravil podvodník o jeden a půl milionu

Soutěž chce aktivně podporovat mladé talenty a rozvíjet jejich zájem o stavební obor. Hledá se stavařská hvězda, zní podtitul klání.

Odborná porota bude hodnotit nejenom originální nápad, kreativitu, invenci a realizovatelnost, ale také důraz na správné použití materiálu, udržitelnost a celkovou promyšlenost díla. Proběhnou dvě národní kola, v Ostravě a Žilině. A pak mezinárodní superfinále. Také letos bude udělena Cena veřejnosti, o jejímž vítězi rozhodne veřejnost.

Mohlo by vás zajímat: Na žateckém sídlišti vyroste nové parkoviště. Město zvažuje, že ho zpoplatní

Zdroj: Deník/Petr Kinšt