Cena tepelné energie za 1 GJ v Lounech klesne z letošních 1 650 na 1 540 Kč, zákazníkům zapojených do věrnostního programu, kterých je 95 procent, se sníží ze 1 452 na 1 355 Kč. Vyplývá to z ceníku tepla, který společnost v minulých dnech zveřejnila.

„Jsem rád, že cena zemního plynu sestoupila z extrémních výšek a my můžeme naším zákazníkům nabídnout výrazně lepší cenu než v loňském roce,“ řekl předseda představenstva teplárenské společnosti Energie Holding Kamil Neuwirth. „Do budoucna hledáme další ekologické zdroje tepla, abychom snižovali jak emise CO2, tak cenu tepla,“ dodal.

Vyhlášená cena tepla na příští rok je předběžná zálohová, skutečná cena bude vycházet z kalkulace za rok 2024 a zákazníkům ji společnost předloží v rámci ročního vyúčtování záloh.

Centrální vytápění v Lounech je závislé na plynových kotelnách, s nárůstem jeho ceny v souvislosti s válkou na Ukrajině došlo loni ke skokovému zdražení – domácnosti si připlatily o přibližně polovinu více. V roce 2023 se zákazníkům ve věrnostním programu zvedly ceny z 945 na zmíněných 1452 korun.

Mohlo by vás zajímat: Dobrá zpráva pro řidiče. U Chlumčan se otevřela další část dálnice D7

Řidičům začal sloužit nový úsek dálnice D7 u Chlumčan. | Video: Deník/Petr Kinšt