Bývalý průtah městem na trase Praha – Chomutov nebude průjezdný od kruhového objezdu u autobusového nádraží po křižovatku s ulicí Václava Majera pod Kauflandem. Objízdné trasy jsou vedené Husovou a Rakovnickou ulicí, důvodem uzavírky je rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Práce mají skončit ve druhé polovině září příštího roku.

„V ulici 28. října provádíme rekonstrukci dožilého vodovodu z let 1936 a 1960 a popraskané kanalizace z roku 1981,“ informovala Severočeská vodárenská společnost. Rekonstrukce vodovodu se týká potrubí o délce 540 metrů, kanalizace se vymění na 414 metrech.

Část lounské ulice 28. října projde rekonstrukcí, omezení mají trvat do srpna 2023.
Louny čeká dopravní peklo. Rok se bude pracovat na části průtahu městem

„Městu se podařilo dojednat odklad zahájení výkopových prací na prázdniny, kdy je menší provoz, a dokončit opravy na objízdné trase. Takže by to objíždění mělo být o něco pohodlnější. Práce budou probíhat po etapách s tím, že příjezd k domům a garážím pro místní bude možný. Příjezd ke škole bude zachován pro dopravní obsluhu," sdělil lounský starosta Pavel Janda.

V té souvislosti platí zákaz zastavení v ulici 5. května. Pro řidiče je hlavní objízdná trasa ve směru od Prahy ulicemi Rybalkovou, Na Horizontu dál Rakovnickou, popřípadně Vladimírskou. Od Černčic jsou řidiči směřováni do Husovy ulice.