Většina velkých politických stran už zveřejnila, koho pošle do říjnových senátních voleb v okrese Louny. V Ústeckém kraji se budou konat ve dvou okresech – kromě Loun ještě v Děčíně.
V obou obvodech budou své mandáty obhajovat senátoři ČSSD. V okrese Louny, který je pro senátní volby spojeným  obvodem s okresem Rakovník, to bude ministr školství Marcel Chládek.
Své kandidáty do senátních voleb staví i další hlavní politické strany s výjimkou TOP 09, která se v okrese Louny o hlasy voličů ucházet nebude.

Za ODS a KSČM neúspěšně kandidovali starostové

ODS posílá do boje o Senát v okrese Louny školního inspektora Luďka Štíbra. Neúspěšný kandidát občanských demokratů před šesti lety byl  tehdejší starosta Loun Jan Kerner
KSČM někdejšího neúspěšného kandidáta a starostu Blatna na Podbořansku Václava Beneše nahradila lékařkou Evou Kašovou z Rakovnicka.

Vládní KDU-ČSL sází na Lea Steinera z Loun

Vládní KDU-ČSL, která před šesti lety v okrese Louny svého kandidáta do senátních voleb nevyslala, tentokrát vsadila na Lea Steinera z Loun, bývalého vysokého úředníka dotačního úřadu Severozápad, který upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.
Další parlamentní uskupení, hnutí ANO a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, své případné kandidáty ve volebním obvodu Louny ještě nezveřejnila.
Hnutí ANO podle krajského manažera Jakuba Komárka své kandidáty do senátních voleb oficiálně představí příští týden.

(s využitím ČTK)