Zámky v okrese Louny končí tento víkend sezonu. Návštěvníci mají poslední možnost si je prohlédnout, provedou je většinou sami kasteláni památek. Do konce roku pak počítají správci zámků ještě s několika akcemi spojenými s adventem, ale už bez tradičních prohlídek.

Zámkem v Krásném Dvoře provede kastelánka

Nejnavštěvovanější zámek v okrese Louny, v Krásném Dvoře na Podbořansku, bude poslední dva dny letošní sezony, tedy v sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu, přístupný kromě obvyklých prohlídek také v rámci výjimečných Kastelánských prohlídek.

„Poslední víkend sezony na zámku přidáváme exkluzivní nabídku – prohlídky zámku s kastelánkou Michaelou Hofmanovou. Prohlídky půjdou v sobotu 31. října i v neděli 1. listopadu po 1. prohlídkovém okruhu interiérem zámku v liché hodiny – v 11.00, ve 13.00 a 15.00 hodin," uvedla správa zámku v Krásném Dvoře.

Koncem listopadu na zámku ještě chystají dvě adventní akce. V pátek 27. listopadu to bude adventní koncert s názvem Slavné české a světové melodie, vystoupí Eva Boháčková (sopran), Martin Matoušek (baryton) a Helena Vlahačová (klavír). V sobotu 28. listopadu se pak na zámku chystají adventní trhy spojené s kulturním programem.

Poslední prohlídky jsou také ve Stekníku

Poslední možnost navštívit interiéry zámku mají tento víkend také návštěvníci Stekníku na Žatecku. V sobotu a neděli je otevřeno od 9 do 16 hodin. „Při této netradiční prohlídce nám můžete sami pomoci s uzavřením zámku a jeho přípravou na zimní spánek. Kastelánské prohlídky začínají vždy v celou hodinu," zve Jana Zajíčková, kastelánka zámku. Poslední prohlídka začíná v 15 hodin. Kromě interiérů zámku s průvodcem si zájemci mohou samostatně prohlédnout zahrady nebo výstavní prostor.

Také ve Stekníku chystají adventní akci. A to Adventní koncert v zámecké kapli Navštívení Panny Marie, který se připravuje na sobotu 12. prosince. Na varhany zahraje Vladimír Jelínek, na hoboj Lukáš Pavlíček – hoboj a na soprán Lucie Rozsnyó.

Nový Hrad má otevřeno jen v sobotu

Zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude otevřený jen v sobotu 31. října od 9 do 16 hodin, v neděli 1. listopadu už bude zavřeno.
Také tam chystají adventní akce s programem. První prosincovou sobotu to bude tradiční Adventní setkání na Novém Hradě, další sobotu pak akce s názvem Advent očima dětí.