U Žiželic se už na jaře naplno rozeběhne stavba 377 metrů dlouhého a až 40 metrů vysokého mostu, který překlene údolí Hutné. Obchvat má zrychlit jízdu po velmi vytížené cestě z Mostecka a Chomutovska na Žatec a dále na Plzeň. Ulevit má také lidem z Žiželic, v ostrých zatáčkách nad obcí jsou nehody velmi časté.

Jenže, kvůli stavbě čeká na šoféry uzavření frekventované silnice I/27 mezi dálniční křižovatkou nad Žiželicemi a Žatcem. A to zhruba na rok a půl. Pracovat se tam má už od jara 2024, hotovo má být v roce 2026.

„To bude hrůza, až se to zavře. Jezdí tam spousta aut. To si ani neumím představit. A ještě na tak dlouho,“ obává se Stanislav Mareš ze Žatce.

Okresní soud v Lounech. Ilustrační foto
Skandál na lounském soudu. Účetní si na svá konta měl poslat 13 milionů korun

Objízdné trasy kamionů povedou ve směrech na Louny a Chomutov, osobní auta mají jezdit přes Staňkovice. „Myslím, že ty objízdné silnice budou hodně přetížené. Nejsou nijak široké. Budeme se muset obrnit trpělivostí, problémů bude myslím dost a dost,“ přidal se také další Žatečan Lukáš Sokol.

Celkem se u Žiželic bude pracovat na komunikaci v délce 3,7 kilometru.

Na dálnici D7 se letos bude pracovat na Chomutovsku, dokončuje se tam opravu mostu Chmelda. A také u Loun, kde se pracuje na několika set metrech dálnice u křižovatky Louny východ. Uzavřen je tam hojně využívaný sjezd na Louny, řidiči musí využívat jiný sjezd, úsek má začít sloužit šoférům od léta.

Ilustrační foto.
Úspory, úvěr. Ženu z Podbořanska připravil podvodník o jeden a půl milionu

Na silnici I/7 u Března na Lounsku se má letos opravovat také 1,3 kilometru dlouhý úsek.

Komplikace budou na šoféry letos čekat také při cestách z Lounska na Most. Na silnici I/15 se má letos renovovat 1,1 kilometru dlouhý úsek u Korozluk. V roce 2024 má nedaleko probíhat také rekonstrukce mostu.

Rušno bude letos i na dálnici D6. Staví se na řadě míst, někde se bude opravovat. Renovací mají letos projít dva mosty na Podbořansku, u Ležek a u Lubence. Stavět se letos dál bude u Krupé, Hořesedel a Hořoviček. Letos by měly být zahájeny práce na úseku od jesenické křižovatky k Lubenci, tedy v místech, která hojně využívají šoféři z regionu. Zahájena má být také stavba úseku Knínice – Bošov.

Mohlo by vás zajímat: Dej věci druhou šanci. V Lounech na autobusovém nádraží se konal swap

Zdroj: Ladislav Bába