Žatecká radnice uspořádala tichou vzpomínku, která uctila památku obětí tragédie dnes 22. prosince. Ve 12 hodin u morového sloupu na náměstí Svobody lidé zapálili svíčky a vyjádřili soustrast rodinám obětí. "Upřímnou soustrast a hlubokou sounáležitost všem obětem a jejich rodinám. Tento zavrženíhodný, hrůzný a zcela bezprecedentní čin šokoval a hluboce zasáhl všechny," zveřejnila žatecká radnice na sociálních sítích.

Pietní setkání se v Žatci chystá také na den státního smutku, v sobotu 23. prosince se lidé opět sejdou u morového sloupu na náměstí Svobody. Začátek je naplánován na 12 hodin.

Lounská radnice v pátek 22. prosince vyvěsila černou vlajku. "Město Louny vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám obětí tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy," uvedla radnice.

V sobotu 23. prosince pak budou na znamení smutku státní vlajky na úředních a veřejných budovách v Lounech vyvěšeny na půl žerdi.

Také v Lounech proběhne pietní setkání. „V den státního smutku 23. prosince ve 12 hodin uctíme památku obětí minutou ticha. V pravé poledne se také rozeznějí zvony. Občanům města i pořadatelům akcí doporučujeme, aby zvážili konání veřejných či zábavních akcí, které by mohly důstojný průběh státního smutku narušit,“ uvedl starosta Loun Milan Rychtařík.