Novou etapu ve své historii začalo psát kino Svět v Lounech. Zařadilo se mezi kina s moderní digitální technologií. Jako jedno z mála bude promítat také v 3D. Diváci tak mají možnost díky speciálním brýlím nechat se vtáhnout přímo do děje filmu.

„Filmové plátno je jako okno do jiného světa, do kterého se mohou diváci nechat vtáhnout. K příjemnému prožitku je potřeba dobrý zvuk, velké plátno, pohodlné sedačky a studené nápoje. To vše lounské kino nabízí,“ uvedl majitel kina Luboš Maršál.

Kino Svět je vybaveno nejmodernější technologií. Digitalizace nabízí přímé přenosy významných kulturních nebo sportovních událostí. Diváci budou mít také možnost zhlédnout nejnovější filmy v premiérových časech. Majitel kina plánuje uvedení jedné filmové premiéry v 3D rozlišení zhruba jednou měsíčně. Již teď se diváci mohou těšit například na Divoké safari nebo na pátý díl Harryho Pottera.

Na čtvrteční večerní slavnostní premiérové promítání v digitální kvalitě byli pozvaní představitelé města a další hosté. Nemohl chybět lounský pan „biograf“ Jan Jíra. Na správné filmové premiéře nesmí chybět ani filmová hvězda, mezi diváky tak zavítal „machr“ z filmu Sněženky a machři Viky Cabadaj alias Jan Antonín Duchoslav.

Diváci nejdříve zavzpomínali na dávnou historii při sledování Týdeníku, poté si již vychutnali krátké ukázky filmů v digitální kvalitě. Pak už následoval Strašidelný zámek v 3D formátu, který nabídl ochutnávku všech efektů, které tato technologie nabízí. Na závěr večera se promítal snímek Sněženky a machři po 25 letech.

Široká veřejnost si může 3D zážitek vychutnat v neděli od 15 hodin, promítat se bude právě animovaný snímek Strašidelný zámek.

Značnou změnou prošlo také ozvučení kina. Zvuk je přenášen ve studiové kvalitě s reprosoustavou 7.1.

Přestavba kina vyšla na téměř pět milionů korun, 4,2 miliony korun poskytlo město Louny jako půjčku.