O víkendu přichází advent, a to je čas k malým slavnostem a prvnímu rozsvěcování vánočních stromů na náměstích a návsích.

K tradici se připojí i tři větší města v okrese Louny a s nimi také celá řada menších obcí. (Tipy na víkend v obcích najdete v přehledu kulturních akcí na tomto webu.)

Jako první z měst bude vánoční strom rozsvícen v Postoloprtech, a to už v sobotu. Stane se tak v 18 hodin. Večernímu rozsvícení bude předcházet slavnost s názvem Advent Euroregionu Krušnohoří, která nabídne návštěvníkům pestrý program na celé odpoledne se začátkem od 13 hodin. Chybět nebude divadlo, šermíři, dudáci, pohádky pro děti, ježíškovské a vánoční motivy, lampionový průvod a občerstvení.

V neděli, první den adventu, proběhnou podobné slavnosti také v Lounech a v Podbořanech. Program v Lounech, určený pro celé rodiny a zástupce všech generací, začne ve 14 hodin. Zajistí ho divadlo Mazec a další kulturní soubory. Dvanáctimetrový smrk bude slavnostně rozsvícen v 17 hodin.

V Podbořanech bude probíhat Adventní jarmark se stylovými stánky už od 10 hodin, odpoledne se k akci připojí děti ze škol a pěveckých sborů s různými kulturními vystoupeními. Chybět nebude ani sváteční slovo podbořanského faráře Alexandra Siudzika. Strom na náměstí v Podbořanech bude slavnostně rozsvícen také v 17 hodin.

V Žatci si pořadatelé užívají volného víkendu a strom na náměstí bude poprvé slavnostně rozsvícen až v pondělí. Potom se rozběhne celotýdenní program s názvem Advent v Žatci, v jehož rámci na každý všední den až do pátku bude na podvečer připraven kulturní nebo společenský program na náměstí včetně závěrečné mikulášské nadílky.