K hromadné potyčce většího počtu lidí byli přivoláni strážníci Městské policie Louny. Skupina se potom uklidnila, ale konflikt se zase změnil v nepříjemnou agresivní hádku mezi manželskou dvojicí. Zvláště mužem otřásaly velké emoce a tloukl například hlavou i do auta strážníků.

O případu informoval Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie Louny. „Konflikt se začal hrotit po 22. hodině. V Husově ulici u diskotéky Retro se do potyčky a hlasité výměny názorů zapojilo asi deset lidí. Ti se po příchodu strážníků rychle uklidnili, ale ve skupince se začali po malé chvíli nevybíravě hádat a pak i slovně i fyzicky napadat žena s mužem," popsal Miloslav Malý.

Strážníci museli mezi partnery, aby se nezranili

Strážníci museli vstoupit mezi ně, aby se oba aktéři vzájemně nezranili. Žena pak poslechla výzvy ke zklidnění, ale muž pokračoval v křiku a ve snaze ženu fyzicky napadnout. „Jevil známky požití alkoholu. Stále na odcházející ženu – manželku  – pokřikoval a snažil se ji napadnout," pokračoval M. Malý.

Strážníci museli podle něj proti němu použít donucovacích prostředků. Muže strhli i na zem a krátce ho tam přidrželi a čekali na jeho uklidnění. Po chvilce se uklidnil a posadil se na trávu. Na výzvy strážníků k prokázání totožnosti ale reagoval odmítavě a stále pokřikoval směrem na manželku. Byl vyzván k nastoupení do služebního auta, aby mohl být převezen ke zjištění totožnosti na Policii ČR. To ale odmítal, opět začal křičet a hlavou tloukl do auta. Pak se snažil utíkat.

Strážníci ho tedy znovu zklidnili, museli mu nasadit i pouta. Šlo o 35letého muže z Pardubic, který v Lounech přechodně bydlí na ubytovně. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob při incidentu nedošlo. Událost bude dál šetřit ještě správní a přestupková komise lounské radnice.