Stavebnímu úřadu v Lounech došla trpělivost s domy v dezolátním stavu, které ohrožují obyvatele a majetek, i stavbami postavenými na černo. Úředníci jsou připraveni zahájit exekuční řízení a stavby nechat zbourat. Majitelé domů nechtějí komunikovat. „V obci Brloh a Nečichy se jedná o domy, které jsou obývané částečně. V domech se zřítily krovy a budovy tak ohrožují samotné obyvatele i sousední domy. Nedaří se nám komunikovat s vlastníky těchto domů. V obou případech se jedná o objekty postavené kolem roku 1920. Kdyby se o ně majitelé řádně starali, nebyly by v tak dezolátním stavu,“ uvedl vedoucí stavebního úřadu Jiří Janíček.

Radnice počká do konce října

Stavební úřad vyčká do konce října. „Poté požádáme právního zástupce, aby zahájil exekuční řízení. Jakmile bude vše připraveno, nařídíme demolici,“ řekl J. Janíček. Garáže bez povolení V Lounech se bude bourat stavba, postavená na černo. „Jedná se o garáže v České ulici, které byly postaveny bez stavebního povolení a pravděpodobně i na cizím pozemku,“ vysvětlil J. Janíček.

Jednání nevedla k dohodě „Jednali jsme s vlastníkem staveb, měl nám předložit doklady ke stavbě, ale to neučinil. V souladu se stavebním zákonem tak zahájíme exekuční řízení a demolici. Věřím, že s námi ale začne majitel ještě komunikovat a najdeme cestu, jak stavby zachovat,“ dodal J. Janíček.