Dobrovolní hasiči v obci Vidovle u Bítozevsi museli evakuovat kvůli bouřce a přívalovému dešti několik osob ze šesti domků. Voda zaplavila i tamní Domov pro seniory a poničila chodníky.

Podařilo se vám vyfotit nebo natočit řádění živlů v regionu? Pošlete nám své příspěvky na zatecky@denik.cz !

Hasiči museli zasahovat také v obci Drahomyšl, kde voda zatopila dvůr a byt.

Na Lounsku také odklízeli spadlé stromy. V několika případech museli odčerpávat vodu z okolí kanálových výpustí.

Přímo v Lounech byla zatopena ulice Osvoboditelů pod autobusovým nádražím. "Zhruba od 18 hodin byla komunikace kvůli vodě neprůjezdná, v místě jsme museli odklonit dopravu. Ulice byla neprůjezdná asi hodinu," sdělil ředitel Městské policie Louny Zdeněk Valeš.

Bez proudu hlavně na Žatecku

Podle Soni Hendrychové, mluvčí ČEZ pro severní Čechy, bylo nejvíce výpadků elektřiny kvůli bouři na Žatecku. "Bez proudu se ocitly části obcí Trnovany, Měcholupy, Bečov, Obrnice, Mělce, Lenešice, dále pak na Ústecku a Teplicku, ale také na Děčínsku. Nejčastější příčinnou byl pád stromů a větví do vedení, dále v několika případech blesk uhodil do izolátoru," sdělila.

Pracovníci poruchových čet energetiků vyráželi okamžitě do terénu a snažili se dodávky obnovit co nejdříve. "K osmé hodině ranní již byly všechny dodávky obnoveny, ovšem technici stále pracují na odstranění několika poruch, i když bez omezení našich zákazníků. Ddodávky jsou přiváděny z druhé strany. Je možné, že další poruchy budou nahlášeny ještě během dne, ale to se bude jednat pravděpodobně jen o zahrádkářské kolonie či chatařské osady," dodala S. Hendrychová.

Voda brala silnice a lámala stromy

Následky bouře ve středu ráno odstraňovali například v Malměřicích u Blatna na Podbořansku. Hasiči tam řezali padlé stromy. K utržení celé poloviny vozovky došlo u Staňkovic nedaleko Žatce. Místo cestáři osadili dopravními značkami.

Na zpravodajský souhrn následků přívalových dešťů a krup v Ústeckém kraji se můžete podívat ZDE.