Celkem 43 zaměstnavatelů a nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, kovovýrobě, zdravotnictví, potravinářství, dopravě, telekomunikacích, plastikářském průmyslu a ve státních organizacích. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Lounech, která se zítra, ve čtvrtek 20. října, koná v kulturním domě Zastávka 9 a 17 hodinou.

„Do Loun se sjedou zaměstnavatelé z Lounska, Žatecka, Podbořanska a přilehlých regionů. Své zastoupení budou mít na místě firmy z průmyslových zón a okolí. Prezentovat se budou i státní organizace, například Armáda ČR, Policie ČR, Vězeňská služba ČR nebo okresní správa sociálního zabezpečení," sdělila Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR.

Práce u nás, žádné zahraniční agentury

Vůbec poprvé bude Burza práce orientována čistě na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji, tzn. bez účasti specialistů zahraničních agentur práce.

Poptávka bude zejména po technických profesích. „Firmy budou hledat operátory výroby, kovodělníky, obsluhu stacionárních strojů a zařízení, pomocné výrobní dělníky, manipulační pracovníky a skladníky, provozní a strojní zámečníky, svářeče, elektromechaniky či pracovníky se zkušeností s lisováním a povrchovými úpravami materiálů. Velký zájem v rámci regionu je hlášen i o policisty a pracovníky profesionální armády, kuchaře, zdravotnický personál nebo telefonní operátory," vypočetla Beránková.

Absolventi, studenti, nezaměstnaní

Burza je určená nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, studentům, žákům a jejich rodičům. Zástupci Úřadu práce ČR jim poradí v rozhodování při výběru vhodného povolání a s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem. Navíc budou moci přímo na místě, bez zbytečného stresu, absolvovat pracovní pohovor.

„Pro tyto případy doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis. Těm, kteří si s jeho napsáním nevědí rady, pomohou naši specialisté," upozornil Radim Gabriel, ředitel Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem

„O burze jsme informovali také ředitele a výchovné poradce na všech základních a středních školách v okrese Louny. Pozornost zaměstnavatelů se často soustředí na studenty, kteří si teprve volí svůj budoucí studijní obor," řekl Vratislav Pražák, ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Lounech.

Své zástupce bude mít na akci také Okresní správa sociálního zabezpečení Louny. Lidé se jich budou moci ptát na věci související s důchodem a dávkami nemocenského pojištění. Budou si moci ujasnit, jak nezaměstnanost a evidence na Úřadu práce ČR ovlivní jejich důchod a některé dávky v nemoci a mateřství.