S nástupem chladnějšího počasí zůstávají rekreační chalupy opuštěné, jejich majitelé je nenavštěvují tak často jako v létě. A to láká zloděje. Policisté v minulých dnech vyjížděli k dalším vloupačkám. Zároveň radí, ať si lidé rekreační chalupy dobře zabezpečí před "zimní přestávkou".

V minulých dnech vnikl na pozemek rekreačního objektu v Podbořanském Rohozci dosud nezjištěný pachatel. Vloupal se do hospodářské budovy, odkud odcizil různé elektrické nářadí, hydraulickou štípačku na dřevo, prodlužovací kabely a sadu šroubováků. Způsobenou škodu vyčíslil majitel na více než 30 tisíc korun. Policisté věc šetří jako trestný čin krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají.

Dva čerstvé případy jsou z Podbořanska

Do dalšího rekreačního objektu zavítal dosud nevypátraný zloděj v Podbořanech. V minulých dnech se vloupal do jedné chatky v zahrádkářské kolonii, kterou následně prohledal. Zřejmě se mu nic nehodilo, neboť odešel s prázdnou. Vypáčením petlice a zámku způsobil škodu za přibližně 300 Kč. Policisté po pachateli pátrají.

V rámci snížení nápadu trestné činnosti v souvislosti s vloupáním do rekreačních objektů provádějí v těchto dnech policisté v okrese Louny preventivně bezpečnostní akce, při kterých kontrolují chaty a chalupy v rekreačních a zahrádkářských oblastech. Nabádají majitele těchto příbytků, aby si objekty správně zabezpečili a drahé věci odvezli přes zimu domů. Zkontrolované objekty označí preventivním letáčkem, který zanechají na viditelném místě dveří či okenic.

Od začátku tohoto roku do konce října evidovali policisté lounského okresu celkem 28 případů vloupání do rekreačních objektů. Za stejné období roku loňského to bylo 39 případů, za celý rok 2013 pak 48 skutků.     Jaromíra Střelcová