Extremisté se v poslední době soustředí na Prahu, kde na listopad připravují demonstraci. Také v Ústeckém kraji budou na podzim aktivní, podle informací Deníku bude příští měsíc jedna z akcí krajní pravice také v Lounech.

Zdálo se už, že od extremistů si okres Louny alespoň na čas odpočine, minimálně do voleb, které budou příští rok. Podle informací Deníku na sebe ale radikálové budou chtít v regionu upozornit ještě letos. Dělnická strana (DS), která je podle policie a nezávislých odborníků propojena s neonacisty, v Lounech plánuje jednu ze svých listopadových akcí. „Začátkem listopadu se uskuteční v Lounech konference členů a příznivců DS z Ústeckého kraje. Ve večerních hodinách uspořádáme hudební večer pro veřejnost,“ potvrdil Petr Kotáb, místopředseda DS. Den, kdy se bude akce konat, ani místo Kotáb neprozradil. „Termín zatím nesdělíme, bude se ale jednat o koncert rockových skupin,“ řekl místopředseda DS. Ani jména kapel ale nezveřejnil.

Do Loun se přitom extremisté snaží dostat už delší dobu, zatím neúspěšně, žádná akce tu neproběhla. Dělnická strana tu v loňském roce založila místní organizaci a právě ta se podle odborníků na krajní pravici snaží veřejně ukázat svou sílu.

Přípravy na akci monitoruje policie. „Samozřejmě se budeme připravovanou akcí zabývat, pokud bude potřeba, přijmeme i adekvátní opatření,“ ujistila Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.

Radikálové se zajímají o rušení strážníků . Radikálové o sobě v poslední době dávají v okrese Louny vědět ještě i v další věci. „Zajímají se“ o zvažované rušení postoloprtské městské policie a pokud prý radnice k tomuto kroku přistoupí, uspořádají ve městě znovu demonstraci. Ta už tam letos proběhla dvakrát, poprvé dav extremistů za doprovodu policistů prošel liduprázdnými ulicemi. Lidé měli strach z toho, co se bude dít. Podruhé na náměstí zavítala asi dvacítka příznivců DS, včetně řečníků. V letošních eurovolbách ale zaznamenala radikální strana v Postoloprtech úspěch, získala sedm procent hlasů.

Rušno je v těchto dnech okolo radikálů také celorepublikově. Policie v těchto dnech provádí další ze série zatčení a vyslýchání přívrženců krajní pravice, kteří měli organizovat právě některé z koncertů. Také ministerstvo vnitra připravilo už druhý návrh na zákaz Dělnické strany, který má obsahovat mnoho důkazů o propojení s neonacisty. Rozhodne o tom Nejvyšší správní soud.