Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), nástupkyně zrušené extremistické Dělnické strany, zakomponovala do svého nového loga k ozubenému kolu také znak města Loun. Prý omylem. Radnici se to vůbec nelíbilo a žádala nápravu.

Na zneužití městského znaku na stránkách lounské místní organizace strany upozornil radnici Deník. „Je to jednoznačně porušení zákona, žádný souhlas k takovému užití městského znaku jsme nedali,“ řekl rozhořčeně starosta Loun Jan Kerner v reakci na zjištění, kde se znak města objevil.

Město protestovalo

Radnici se použití znaku města na stránkách nástupkyně extremistické Dělnické strany, kterou soud označil mj. za rasistickou a vyhledávající odkaz nacistického Německa, vůbec nelíbí. „Naši úředníci již stranu obeslali s výzvou k okamžitému odstranění, pokud nebude zjednána náprava, podnikneme další kroky,“ dodal Kerner.

Byla to vlastní iniciativa jednoho z příznivců, tvrdí strana

Lounská DSSS už znak města ze svého loga odstranila, naposledy bylo k vidění na jejich internetových stránkách ve středu. Jak se dostalo na stránky? Prý náhodou. „Na stránky měl bohužel přístup i někdo, kdo ho mít neměl. Udělal toto logo z vlastní iniciativy, už to bylo napraveno,“ řekl Deníku Pavel Řehák, jeden z lídrů lounské DSSS.

Zrušená Dělnická strana přitom má s náhodami své zkušenosti. Jak řekla u soudu, který ji nakonec zrušil, dělník s kladivem, který byl naprosto totožný jako ten, který propagoval nacistickou německou stranu před válkou, se na její plakáty dostal také náhodou. Neznalostí tvůrce propagačního materiálu. Prý nevěděl, co tato strana měla na svědomí.