O likvidaci málo využívaných dětských hřišť a herních prvků se diskutovalo v minulých týdnech v Lounech. Tamní rada města nyní schválila redukci. Úplně zmizí jen jedno ze čtyřiceti hřišť ve městě, zato spousta pískovišť.

„Hledali jsme taková hřiště, která jsou blízko u sebe nebo nevyužívaná," uvedl Radovan Šabata, starosta města. „Je logické, aby některá zanikla a o ta v lokalitách s mnoha dětmi, zejména na větších sídlištích, bylo naopak dobře postaráno. Každý rodič by jistě chtěl mít možnost na svou ratolest dohlížet přímo z okna, ale to není možné," řekl již dříve.

Hřiště v ulici U Stadionu zmizí

Ilustrační foto.V podstatě bude kompletně zrušeno pouze hřiště v ulici U Stadionu a se souhlasem tamního osadního výboru také v místní části Brloh. Větší zásah čeká herní prvky. Radnice nechá odstranit skluzavku u pískoviště v Zahradní ulici, dvě překlopné houpačky v ulici Přemyslovců, kolotoč v ulici Palackého a zeměkouli v ulici E. Filly. Všechny jsou ve špatném stavu a už nesplňují bezpečnostní normy.

Za vysvobození z pekla by se pak dalo označit rozhodnutí přesunout dřevěného houpacího koně z lounského výstaviště do tamní ulice Přemyslovců. „Je to kvůli trvalému vandalismu. Měl často ulámané uši a dokonce doslova ostříhanou hřívu," popsala situaci Lenka Rubešová z městského úřadu.

Zrušení pískovišť

Rušení se bude v největší míře týkat pískovišť. Zmizí z ulic kpt. Nálepky, Pobřežní, Tomanovy, Pionýrů, ČSA a dokonce hned dvě ze sídliště Kosmonautů. Tam všude jsou ale blízko jiná. Naopak bez náhrady zmizí pískoviště v Holárkových sadech, v ulici Palackého, v parku U Trati a také v Brloze.

Cílem těchto kroků je především ušetřit peníze, u opuštěných pískovišť za povinné a velmi nákladné vyměňování písku, u herních prvků zase za neustálé opravy