Kam vyrazit na výlet či dovolenou? Jaké zajímavosti stojí za vidění? Na tyto otázky odpovídal letošní 13. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EuroregionTour v Jablonci nad Nisou. Kromě dalších se tam prezentovaly také Louny. A získaly cenu za propagační materiály.

Veletrh od 21. do 23. března podle odhadu pořadatelů navštívilo na čtyři tisíce turistických nadšenců, kteří hledali inspiraci pro letošní dovolenou. Prohlédnout si mohli stánky devadesáti subjektů souvisejících s cestovním ruchem.

„Louny a nejbližší okolí se prezentovaly ve společné expozici s městem Žatec a Destinační agenturou Dolní Poohří," uvedli pracovníci lounského informačního střediska, kteří do Jablonce vyjeli. „Návštěvníci se nejvíce zajímali o cykloturistiku, církevní památky - zvláště o lounský kostel sv. Mikuláše, ubytování a kulturní akce," upřesnili.

Lounské brožury zaujaly návštěvníky

Během veletrhu proběhlo hodnocení propagačních materiálů, kterými se jednotlivé subjekty prezentovaly. Lounské brožury zaujaly návštěvníky i odbornou porotu. „Ta vyhlásila materiály nesoucí název Poznej s námi Louny a Poznejte s námi Louny, tedy průvodce městem pro děti a dospělé, jako druhé nejlepší po grafické a informační stránce. První se umístily materiály Českého Švýcarska, jako třetí německého města Kaufbeuren," doplnili pracovníci lounského „íčka".