Sedm milionů korun letos investuje lounská radnice do obnovy Poděbradovy ulice v Lounech. Účelem akce je zvýšení bezpečnosti chodců, zpomalení provozu a rozšíření počtu parkovacích míst.

A právě rozšíření parkovacích míst vadí některým studentům a profesorům lounského gymnázia. „Nelíbí se nám plán, že by v ulici měla vzniknout další parkovací místa a zvyšující se hustota nákladní dopravy. V ulici by měla být vytvořena spíše klidová zóna,“ vyplývá z petice, kterou nedávno zaslali signatáři Městskému úřadu v Lounech. Rada města po projednání projektové dokumentace pokládá řešení za optimální a petici nevyhoví.

„Poděbradova ulice je důležitým dopravním spojem ve městě. Nedomníváme se, že by doprava ohrožovala studenty. Parkovací místa podél chodníků oddálí provoz od budov. Místa budou moci využívat právě studenti a profesoři, což by nemělo znamenat, že se tam budou parkující auta střídat každou chvíli. Naopak omezení by vedlo k přetížení okolních ulic,“ uvedla k problému Renáta Čapková, tajemnice úřadu.

Podle radnice celkový nárůst počtu parkovacích míst usnadní obsluhu daného území včetně obyvatel a školských zařízení. Omezení nákladní dopravy také není možné. „Ulice je důležitou dopravní cestou ke stávajícím podnikům a do sídliště Nad Tratí,“ dodala R. Čapková. Pro zvýšení bezpečnosti chodců bude přechod u Sladkovského ulice doplněn středovým ostrůvkem, který usnadní lidem bezpečný přechod široké ulice. Středový ostrůvek v úrovni komunikace bude vybudován i v rušné křižovatce s třídou Osvoboditelů. Na dalším přechodu pro chodce ve Fügnerově ulici zůstane přechod v současné podobě.