Vezměte si oblek, večerní róbu a pojďte do lounského Impéria. Zdá se vám to jako nesmysl? Už brzy by to mohla být realita. Město by rádo kontroverzní diskotéku proměnilo na místo pro pořádání plesů a společenských akcí.

Lounští radní v minulých dnech dostali na stůl odhad nákladů, které by si vyžádala úprava objektu, kdysi známého jako Zastávka. „V první fázi předpokládáme investici ve výši tří milionů korun bez DPH. Nejprve by byly potřeba určité stavební úpravy, zvětšení plochy sálu, položení nových podlah, zřízení nových šaten či výměna elektroinstalace a další zásahy," vypočítala Renáta Čapková, tajemnice Městského úřadu Louny. Ve druhé fázi by pak přišly na řadu méně palčivé problémy jako zateplení domu či výměna oken. „Zkrátka věci, které nejsou okamžitě až tak nezbytné. V této druhé části vyčíslil stavebně technický průzkum předpokládané náklady na šest až šest a půl milionu korun," uvedla tajemnice s tím, že tyto částky pokládají radní vzhledem k účelu za přiměřené.

Na to nejdůležitější – oficiální nabídku prodejní ceny od majitele objektu Jana Greisigera, ale radnice stále čeká. Je však přesvědčena, že toto řešení bude méně nákladné, než znovu usilovat o koupi Domu kultury. Za něj majitelé požadovali 14,5 milionu korun. Další desítky milionů by spolkla rekonstrukce chátrající budovy.

Město bylo s provozovatelem diskotéky ve vleklých sporech. Především kvůli hluku a porušování vyhlášky o hudebních produkcích v nočních hodinách, kterou Imperium soustavně porušovalo (čtete zde). Problémy byly dlouho i před samotným Imperiem, což zvedalo ze židlí místní obyvatele. Kvůli častým rvačkám, znečišťování veřejného prostranství a jiným výtržnostem nakonec město přistoupilo k instalaci kamery, která na místo dohlíží dodnes. Za posledních několik málo let se podnik stal zkrátka značně kontroverzním. Ale stejně, jak ho část obyvatel neúnavně zatracuje, druhá ho stejně neúnavně hájí.

Čtěte také: Taneční sál stále chybí. Město teď chce koupit Imperium!