Na lávce pro pěší přes řeku Ohři v lounských Masarykových sadech se stále pilně pracuje. Most prochází opravami kvůli havarijnímu stavu. Je však jedinou spojnicí mezi oběma břehy toku ve velkém parku a lidé už netrpělivě očekávají jeho otevření. Úředníci ujišťují, že se vše stihne podle plánu. Práce finišují a otevřena má být 5. srpna.

V rámci dalšího inspekčního dne proběhla v závěru července na místě další kontrola postupu prací. Původní slib radnice, že lávka bude otevřena do Letního vábení, tedy do 15. srpna, bude naplněn.
„Přebírat ji budeme v pondělí 4. srpna, slavnostně ji otevřeme o den později," uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice.

Proč se most musel zavřít v létě? - ptají se lidé

Hotova už je například výměna dřevěných příčníků, očištění starého a nanesení nového nátěru a v těchto dnech odborníci provádějí betonové injektáže do drolících se pilířů. Zbývá vrátit na původní místo nájezdy a poté už bude lávka znovu sloužit.

Most hojně využívají lidé  při procházkách v klidném prostředí, ale i sportovci při běhání, jízdě na kole či bruslích. A to pochopitelně nejvíc v létě. Místní obyvatelé proto těžce nesou jeho uzavření v hlavní sezoně. „Proč se tyto práce provádějí zrovna v létě, kdy si lidé chtějí užít pěkného počasí a lávku potřebují?" ptají se. Je to právě kvůli pěknému počasí. „Jindy rekonstrukci provádět nemůžeme, technologicky to není možné. Pískování a natírání ocelové konstrukce musíme provádět v létě," říká B. Sunkovská.

Není bez zajímavosti, že na rekonstrukci se pracuje jak o víkendech, tak i třeba v pátek před sedmou večer.