O víkendu se rozjedou v Krušných horách první vleky na sjezdovkách. Díky zasněžování se už podařilo některé sjezdovky pokrýt vrstvou sněhu. Jako první už tradičně přivítá lyžaře areál Novako na Božím Daru. Připravují se ale i další areály. Střediska v Krušných horách mají lyžaři z okresu Louny nejblíž.

Na sjezdovkách je až půl metru sněhu

„V sobotu začínáme. Na sjezdovce je od 20 centimetrů do půl metru sněhu," řekla Svatava Nováková z areálu Novako. Ten patří na Božím Daru mezi méně obtížné a je vhodný hlavně pro děti a začátečníky. První lyžování ale zřejmě přiláká i nedočkavé zkušené lyžaře.
„Pojedeme v sobotu a v neděli od 9:00 do 16:30. Lyžařská škola ještě nebude v provozu," dodala Nováková. Areál Novako letos připravil novou běžeckou školu se servisem, půjčovnou i obchodem pro běžkaře. Rozšířila se i nabídka v půjčovně lyží.

Mrzne, vlekaři zasněžují

V Krušných horách je už několik dní pod nulou, což umožňuje zasněžování. Na Klínovci je nyní pět až deset centimetrů sněhu. „Celý týden využíváme příznivého počasí a zasněžujeme sjezdovky technickým sněhem. Spuštění provozu je plánováno na konec příštího týdne," informují provozovatelé areálu Klínovec.
Zasněžuje se i na Bublavě. „V posledním listopadovém týdnu se ochladilo a teploty pod bodem mrazu dovolily spustit provoz sněhových děl. Do zahájení sezony potřebujeme ještě pár mrazivých dní," uvedl Jiří Lhota ze Ski Centra Bublava – Stříbrná. „Zasněžovat jsme začali Lesní sjezdovku u lanovky Stříbrný potok a z bublavské strany trasu vleku a sjezdovou trať Střední Bleiberg," dodal.

Pavel Peňas / ČTK