Lyžovat v okrese Louny obvykle nejde nikde. Sjezdovky s vleky se tu nenacházejí žádné, pokud napadne sníh, občas se někde objeví nějaký ten nadšenec s běžkami. Se sněhem je to ale v nížinatém Žatecku, Lounsku a Podbořansku po většinu zimy bídné. Letos zima v tomto duchu "probíhá" úplně stejně jako jindy.

Nejbližší možností, kam mohou lyžaři z okresu Louny zamířit, jsou Krušné hory. I tam je ale teď sněhu málo, podepsala se na něm obleva posledních dní, kvůli které hodně z pokrývky odtálo. Přesto řada středisek bude v nejbližších dnech v provozu, chystají se na zvýšený nápor silvestrovských návštěvníků. A to jak lyžařů na sjezdovkách a „prknech", tak i běžkařů.

Na Klínovci napadlo 15 cm sněhu

Na sjezdovkách v Krušných horách leží od 15 do 60 centimetrů sněhu, v noci na pátek například na Klínovci napadlo 15 centimetrů nového sněhu. Meteorologové předpovídají, že se o víkendu ochladí, a tak vlekaři opět začnou zasněžovat. Na nejvyšší hoře Krušných hor, Klínovci, je přes půl metru technického sněhu. V provozu je sedm vlaků a lanovek a deset sjezdovek. Areál už nabízí i večerní lyžování na sjezdovce Pod Zámečkem.
V okolí krušnohorského Božího Daru se lyžuje i v areálu Boží Dar – Neklid, v Novaku i v německém Fichtelbergu. Na sjezdovkách je od 25 do 40 centimetrů firnu nebo namrzlého sněhu.

Všechny sjezdovky jsou v provozu v areálu Bouřňák na Teplicku. Dostatek sněhu hlásí Telnice na Ústecku. „Sníh nám při oblevě zachránila inverze, díky ní nic neodtálo. Sníh zmrzl a lyžařů je dost, ale fronty čekáme až o víkendu," řekl ČTK provozovatel střediska Jindřich Holinger. V Telnici na Silvestra se chystá tradiční rej masek.

Na své si přijdou také běžkaři

I přes dlouhou vánoční oblevu je v provozu také areál Klíny na Mostecku, kde funguje i večerní lyžování, na sjezdovkách je od 30 do 40 centimetrů sněhu. Naopak mimo provoz zůstává středisko Alšovka nedaleko Klášterce nad Ohří. „Bohužel sníh roztál a ani to nevypadá, že by mělo hodně napadnout. Přejeme hodně zdraví našim příznivcům do dalšího roku, v lednu snad budou podmínky lepší," řekl ČTK Vladimír Klíma z areálu.
I běžkaři si své stopy v Krušných horách i přes nedostatek sněhu najdou.

Upravena je například část běžeckých tratí u Božího Daru, okolo Špičáku nebo ve směru na Fichtelberg nebo Tellerhauser. Sjízdné jsou ale i další tratě v okolí. Několik desítek kilometrů tras upravilo sdružení Krušnohorská bílá stopa. I po oblevě je slušná stopa v Krušných horách na Mostecku a Chomutovsku – kolem přehrady Fláje, Vlčí hory či Loučné, dále u Lesné a Klínů. Jezdit mohou běžkaři z Lounska také v okolí Bouřňáku na Teplicku a upravena je stopa z Telnice na Komáří vížku.