Děti z mateřských škol se po roce opět připravují na tradiční již 14. ročník festivalu Mateřinka. Oblastní kolo se koná v úterý 10. března v lounském Domě kultury.

V rámci festivalu předvedou předškoláci, co se s učitelkami naučili. Ve školkách jsou přípravy v plném proudu. Každá mateřinka má na své představení několik minut a každá se bude chtít předvést co nejlépe.

“V letošním roce budou v oblastním kole vystupovat děti z dvanácti mateřských škol z Loun, Žatce, Křesína a Domoušic,“ uvedla Alena Šubrtová, ředitelka z pořádající MŠ Mateřinka Louny.

Rodiče a návštěvníci budou mít opět možnost na pódiu vidět spoustu vlastnoručně vyrobených převleků a masek. Přízeň a největší potlesk se budou snažit získat country tanečníci, čertíci, čarodějky, klauni a další veselé bytosti, chybět nebude ani pěvecký sbor. Účinkující si i sami vyrábějí nápadité kulisy.

Festival Mateřinka je nesoutěžní přehlídka hudebních, tanečně sportovních a dramaticko výtvarných pódiových vystoupení jako veřejná prezentace mateřských škol a předškolních zařízení v České republice. Národní kolo pak proběhne v květnu v Nymburce.

Lounská Mateřinka se koná od 14.30 hodin.

Mirka Strnadová