Pohodový konec roku si jistě neužily tři domácnosti. Naopak, bylo v nich pěkně rušno a vyhrocenou situaci tam museli řešit muži zákona.

K napadením třiapadesátileté ženy stejně starým mužem vyjížděli lounští strážníci. Ve večerních hodinách se na ně obrátila žena z ulice Přemyslovců, která slyšela hluk a křik od sousedů. Podle ní tam muž napadal svou družku. A měla pravdu.

Hlídka zazvonila u bytu a po chvilce jí otevřela zubožená žena. „Byla zjevně otřesena a měla na těle a ruce krvavé šrámy, podlitiny a poraněnou hlavu s tržnou ránou ve vlasech. Řekla, že byla fyzicky napadena přítomným mužem," uvedl Miloslav Malý, mluvčí lounských strážníků.

Muž nezapíral, že svou přítelkyni napadl. Prý ho naštvala, pohádali se a při útoku navíc rozbil i pár kusů nábytku.

Strážníci pro zraněnou ženu přivolali zdravotníky, kteří jí pro zranění hlavy převezli do nemocnice. Muže si převzali k dalšímu šetření policisté.

Nemohla se vrátit

Partnerské vztahy se vyhrotily i v jedné domácnosti na Litvínovsku. Tam se pohádal sedmapadesátiletý muž se svou družkou a začal ji škrtit, vyhrožovat dalším napadením i smrtí. Žena se ho bála, a tak z bytu raději utekla. „Když se však chtěla domů vrátit, zjistila, že muž byt zabezpečil tak, že nemohla otevřít dveře," doplnila mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková. Pomoc řešit situaci přijeli policisté.

Napadená při útoku utrpěla drobné zranění, které jí ošetřil lékař.

Agresivní muž je podezřelý ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

„Žena nebyla napadena poprvé, již v minulosti čelila útokům ze strany svého druha," dodala mluvčí.

Nechtěla ho potrestat, i když jí ubližoval před dětmi

Také k dalšímu útoku muže na partnerku došlo v Litvínově. Tam se sedmatřicetiletý muž rozhodl svou ženu zbít a vyhrožovat jí zabitím. To vše před zraky nezletilých dětí.

K útoku v této domácnosti také nedošlo poprvé, že měla agresivní chování muže snášet několik dlouhých měsíců.

Žena měla strach, že muž své výhrůžky uskuteční, ke zranění poškozené však naštěstí nedošlo. „Policie na základě vyhodnocení bezpečnostních rizik a také s přihlédnutím na přítomnost nezletilých dětí muže z bytu vykázala na dobu 10 dnů," informovala tisková mluvčí.

Případ policie nadále vyšetřuje pro podezření z trestného činu nebezpečného vyhrožování.

Muž ale přes to všechno trestán nebude. Jeho družka si nakonec vše rozmyslela a nedala souhlas s jeho stíháním.