Nové obchodní centrum vzniká v Lounech v blízkosti prodejny Kaufland, vedle prodejny elektro a textilu. Nové centrum nabídne prodejnu koberců a textilu. Otevřít by mělo na jaře příštího roku. Se stavbou se začalo před několika týdny.

„Stavba nových obchodů začala v říjnu. Prodejna koberců bude mít rozlohu 850 metrů čtverečních a prodejna textilu 450 m2,“ přiblížil včera Václav Koura ze společnosti Intercora, která stavbu realizuje.

Obchodní centrum by mělo být postaveno a otevřeno na jaře příštího roku. „Za předpokladu, že nebude extrémně tuhá zima, máme otevření centra naplánované na duben 2008. Pokud nebude přát počasí, může se stát, že se stavba opozdí,“ uvedl V. Koura.

Centrum bude mít vlastní parkoviště, které bude přilehlé na místní komunikace. „U centra bude postavené parkoviště s 35 parkovacími místy,“ řekl V. Koura.

Podle něj tam práci najde přibližně 10 zaměstnanců. „Jedná se o profesi prodavačů,“ dodal V . Koura. V

lokalitě stojí již obchod Kaufland, který byl uveden do provozu v roce 2005. Prodejny textilu OP Prostějov a LDK, a K + B elektro byly otevřeny o rok později. Nové obchodní centrum bude propojeno s parkovištěm Kauflandu schodištěm.

Společnost Intercora je Česko-bavorský developer, navrhl a pronajal již přes 100 nákupních center. V Lounech vyrostou další obchody.

Již několik let se mluví o výstavbě supermarketu Tesco. Vzniknout by mělo na pozemku vedle Penny Marketu, o který projevila zájem brněnská firma De Iure, s. r. o. Na pozemku na okraji Loun u Kauflandu by mělo stát kromě obchodního i zahradní centrum.