Libočany, Chraberce, Obora. Na druhé straně Měcholupy, Opočno a Velemyšleves. To je výčet tří obcí z okresu Louny s nejnižší a naopak s nejvyšší mírou nezaměstnanosti.
Na konci loňského roku evidovalo žatecké pracoviště úřadu práce v Libočanech pouhých šest procent nezaměstnaných – z 396 obyvatel ve věku od 15 do 64 let bylo v evidenci úřadu 24 lidí.

V Brodci a Zálužicích mají jen čtyři nezaměstnané

Absolutně nejmíň nezaměstnaných je v malých obcích. Například po čtyřech nezaměstnaných je z Brodce na Lounsku nebo ze Zálužic na Žatecku. V obou obcích bydlí padesátka dospělých.
Ve Velemyšlevsi, v obci s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v okrese Louny, byl na konci loňského roku bez zaměstnání každý pátý obyvatel obce. Nezaměstnanost tam činí 19,7 procenta. Z 208 obyvatel ve zmíněném věku ve Velemyšlevsi a spádových Zálezlech, Truzenicích a Minicích jich na úřadu práce bylo zaevidováno 41.

Nejvíc lidí bez práce bydlí v Žatci a Lounech

Nejvíc nezaměstnaných eviduje úřad práce ve městech. V Lounech a Žatci jich bylo na konci roku přes 1400, v menších Postoloprtech a Podbořanech kolem pěti set. Více než sto nezaměstnaných bydlelo ještě ve Vroutku, Kryrech, Peruci, Měcholupech a Lubenci.
V závěru loňského roku byla nezaměstnanost v okrese Louny 10,94 procenta, úřad práce evidoval  6811 lidí bez zaměstnání.