Po silvestrovském veselí a hodování hned na Nový rok vyrazit do přírody a protáhnout tělo na čerstvém svěžím vzduchu a popovídat si při tom s kamarády, to je každoroční recept turistů na dobrou náladu a vylepšení fyzické a zdravotní kondice po svátcích v závěru roku.

Ani zítra, v neděli 1. ledna 2017, to nebude jiné a milovníci pochodů, procházek a výletů se vydají do ztichlé zimní novoroční krajiny hned na sedmi místech v okrese Louny.

V Lounech jsou připraveny pochody rovnou dva. Hned v 8.30 hodin ráno startuje výšlap na Oblík. Účastníci se sejdou na Suzdalském náměstí; letos jde už o 40. ročník tohoto pochodu. Druhá skupina zájemců z Loun a okolí si může udělat vycházku na Blšanský chlum; start tohoto pochodu je z parkoviště u Kauflandu, a to v 10 hodin.

V Žatci je připravena oblíbená novoroční vycházka podél Ohře do Stroupče. Start je ve 13 hodin z lávky přes řeku pod koupalištěm.

Ve stejný čas startují do akce také turisté a další milovníci výletů v Podbořanech. Sejdou se u budovy gymnázia a pak se vydají na vycházku krajinou Podbořanska.

V Peruci proběhne tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku, místo v lesích s pohledem na kopce Středohoří. Startuje se ve 13.30 hodin a v cíli na účastníky čeká osvěžení a zahřátí v podobě teplých nápojů.

Rovněž ve 13.30 se vydají na novoroční vycházku také účastníci pochodu v Lubenci. Jejich trasa vede od kostela v Lubenci ke kostelu v Libyni. Připravena je medovina i další občerstvení, k dobré náladě bude hrát harmonika.

Vycházkový maraton uzavřou výletníci ve Stradonicích, kteří se vydají na novoroční výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je ve 14 hodin od restaurace ve Stradonicích.