Vedení Loun nepřestalo usilovat o zřízení ambulantní pohotovostní péče pro dospělé (APP) ve městě. „Situace by se mohla změnit do konce letošního roku,“ řekl Deníku místostarosta Jan Čermák.

Ambulantní péče pro dospělé v Lounech už delší čas nefunguje, lékaři nejsou ochotni zajistit služby. „Sešli jsme se panem doktorem Ladislavem Bušákem a hovořili jsme o situaci, která v Lounech nastala. Snažíme se najít řešení. Zatím ale nepadla žádná jména lékařů, kteří by se mohli služeb pohotovostní péče ujmout,“ uvedl Jan Čermák.

Ladislav Bušák je kardiolog. „S panem místostarostou jsem se sešel v přátelské atmosféře, avšak nejsem v pozici zástupce lékařů. Pokud by bylo potřeba, jsem ochoten se podílet na poskytování ambulantní pohotovostní péče pro dospělé,“ uvedl lékař.

Cílem vedení města je zajistit, aby ambulantní péče pro dospělé byla dostupná o víkendech a svátcích alespoň čtyři hodiny denně. „Je potřeba s lékaři jednat a usilovat o zavedení ambulantní péče. Věříme, že se situace změní do konce letošního roku,“ řekl J. Čermák.

Lounská nemocnice, která od dubna zajišťuje ambulantní lékařskou pohotovost pro děti, nabízí lékařům ochotným sloužit pohotovost pro dospělé potřebné zázemí včetně zdravotních sester. „Nabídka na zajištění technického a organizačního zázemí stále platí. Problém je v personální otázce. Chybějí praktičtí lékaři, kteří by pohotovostní péči sloužili. Jednání stále probíhají,“ doplnil ředitel nemocnice Petr Landa.

V nemocnici funguje ambulance chirurgického oddělení, kde je péče zajišťována. „Lidé se mohou ze svými zdravotními problémy obracet i tam,“ dodal J. Čermák.