Problém chybějící ambulantní pohotovostní péče pro dospělé (APP) v Lounech by možná šel vyřešit i bez praktických lékařů, kteří ji odmítají sloužit. V posledních dnech došlo ke zvratu v nepříjemné situaci, která se táhla dva roky. Krok k řešení udělali tento týden zástupci města a Nemocnice sv. Alžběty v Lounech..

Pohotovost by měli zajistit lékaři z nemocnice

Místo soukromých praktických lékařů, kteří se odmítali střídat v držení pohotovosti přes víkendy a svátky, by chod pohotovosti zajistili lékaři, zaměstnaní v nemocnici. „Je to pravděpodobná varianta, probírali jsme jich víc,“ řekl ředitel lounské nemocnice Petr Landa.

„Ambulantní pohotovostní péči pro dospělé by zajistila po personální stránce nemocnice, protože se nedaří dohodnout s praktickými lékaři. To znamená, že by APP sloužili lékaři, kteří pracují pro lounskou nemocnici. Je potřeba vyčíslit náklady a zamyslet se společně s městem nad dalšími podmínkami,“ uvedl Petr Landa, ředitel lounské nemocnice.

Město chce, aby APP začala v Lounech fungovat od začátku příštího roku. APP by měla fungovat alespoň čtyři hodiny o víkendech a svátcích. V nemocnici funguje interní a chirurgická ambulance, kam se mohou pacienti se svými problémy také obracet.

„Řadu let zajišťujeme interní a chirurgickou ambulanci, které jsou k dispozici nepřetržitě. Nestalo se, že bychom pacienta s problémem odmítli. Je možné, že byl poslán na chirurgickou ambulanci. Pokud se jednalo o vážnější problém, poslali jsme ho ke kolegům do jiné nemocnice. Již dříve jsme také zavedli zdvojení služeb během sobot a nedělí,“ uvedl primář interního oddělení lounské nemocnice Jan Semrád.

Pohotovost: do konce roku

Radnice chce oslovit lékaře, kteří nechtějí sloužit pohotovost

Nemocnice za neochotu lékařů nemůže

Lékaři v Lounech odmítají sloužit pohotovost