Pohotovost pro dospělé v Lounech bude opět fungovat. Provoz by měl být podle informací z radnice obnoven v sobotu 13. března. Přitom ještě před týdnem to vypadalo, že pohotovost bude obnovena až od dubna. Otevření brzdily administrativní záležitosti.

Lékař sloužící pohotovost bude lidem k dispozici o víkendech a svátcích od 9 do 13 hodin, ordinace bude dočasně v provizorních prostorách bývalé interny v nemocnici v Lounech. Poté bude ordinace přesunuta na polikliniku. „Od dubna bude fungovat pohotovost na poliklinice, dodělávají se poslední stavební úpravy, vybavuje se nábytek. Jsem rád, že se povedlo vše zařídit k obnovení pohotovosti,“ řekl starosta Loun Jan Kerner.

Lidem však spíš než pohotovost chybí fungující nemocnice. „Je dobře, že tu zase pohotovost bude, ale zdravotnictví v Lounech to nespasí. Chybí tu hlavně interna a chirurgie. S tím by se mělo něco dělat,“ myslí si Josef Šimák z Loun.

Pohotovost pro dospělé přestala fungovat s uzavřením chirurgie a interny v soukromé nemocnici. Obě oddělení přestala existovat k poslednímu lednu. Radnice okamžitě začala vyjednávat s praktickými lékaři, s některými z nich se nakonec na službě dohodli. Kvůli zajištění pohotovosti pro dospělé i děti město našlo v napjatém rozpočtu čtyři miliony korun. Musely být proškrtány některé naplánované investice.