Přes dva tisíce pacientů ošetřili v loňském roce lékaři v ordinacích ambulantní pohotovostní péče pro děti a dospělé v lounské nemocnici. Zatímco dětská pohotovost funguje sedm dní v týdnu, pohotovost pro dospělé pouze o víkendech a svátcích. Vyplývá to ze souhrnné zprávy, kterou vypracovala Alena Maříková, vedoucí ekonomického odboru lounské radnice

Na dětské pohotovosti bylo ošetřeno 1 632 dětských pacientů, dospělých pacientů ošetřili lékaři 441. Další pacienti byli ošetřeni mimo ordinační hodiny na interním oddělení.

Lounská radnice na základě uzavřené smlouvy poskytla nemocnici na provoz pohotovostí více než 1,2 milionu korun. Z toho 918 tisíc korun pokryla dotace od Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Obě dvě pohotovosti zajišťují péči i v letošním roce. Pohotovostní služba pro dospělé je poskytována na interním oddělení o víkendech a svátcích od 8 do 13 hodin. Pro dětské pacienty v budově polikliniky ve všední dny od 17 do 20 hodin. V sobotu a neděli pak od 9 do 20 hodin.

Víkendová pohotovostní služba pro dospělé přitom předtím v Lounech několik let nefungovala, protože soukromí praktičtí odmítali o víkendech pracovat a střídat se ve službách. Městu se je vůbec nedařilo přesvědčit. Až loni se pohotovostních služeb po dohodě s městem ujala nemocnice a péči zajišťují její zaměstnanci.