Světla by měla přispět k vyšší bezpečnosti chodců na uvedených místech. „Cyklistická stezka, která měla původně vést souběžně se silnicí na Dobroměřice, při její levé straně ve směru z města, bude součástí doplňku Masarykových sadů,“ upřesnila Ivana Hádková, vedoucí odboru rozvoje města Městského úřadu Louny.

V lokalitě mezi mostem Veslařů a obloukovým mostem přes Ohři do Dobroměřic dostanou cyklisté, pro něž není úzká silnice s hustou dopravou bezpečná, novou cyklostezku. Ta povede okrajem nové části parku, souběžně s novou hlavní parkovou cestou. Protože však přechod pro chodce za mostem, od loděnice veslařského klubu k protějším Jiráskovým mlýnům, je v terénní vlně na konci mostu a ve směru z města je vidět až v bezprostřední blízkosti, bude řidiče, vyjízdějící z města, předem varovat přerušované oranžové světlo.

To může být umístěno buď na stojanu jako běžné příkazové dopravní značky, nebo zavěšeno nad přechodem. Ve druhém případě je pak světlo vidět na desítky metrů předem. „Vzali jsme si vzor při loňské návštěvě Chorvatska, kde jsou oranžovými blikači označeny již téměž všechny přechody na frekventovaných ulicích větších měst,“ prozradila tajemnice. Ta si pro jistotu instalaci a umístění oranžových blikačů vyfotografovala pro potřeby lounské radnice.