Město Louny se chystá prodat pozemky o rozloze 43 hektarů.

Pozemky ve dvou lokalitách jsou určené pro zemědělské využití. Město by za ně mělo získat více než tři miliony korun.

Prodej odsouhlasili po výměně názorů lounští zastupitelé. Pozemky se nacházejí ve dvou místech. První je v lokalitě Lužehrady a další jsou mezi Elektroporcelánem Louny a částí Mělce.

Pozemky navrhované k prodeji jsou v současné době pronajímány zemědělcům, Rolnickému družstvu Dobroměřice a společnosti Agrospol Březno.

Nájemní smlouva už nebude prodloužena

S nájemcem Rolnické družstvo Dobroměřice již nebude nájemní smlouva na zemědělské pozemky v katastrálním území Louny prodloužena, protože všechny pozemky které má v současné době pronajaty, jsou předmětem tohoto plánovaného prodeje.

Nájemci Agrospol Březno s.r.o. bude nájemní smlouva dodatkem pokrácena o pozemky, které jsou předmětem tohoto plánovaného prodeje.

Cena byla stanovena 7,50 Kč za metr

Lounská radnice dospěla k názoru, že další držení pozemků ve vlastnictví města je málo výhodné. Proto se rozhodla pozemky prodat za 7,50 korun za metr čtvereční. Pozemky budou nabízeny jako celek. Někteří ze zastupitelů, kterým se prodej nezamlouval, argumentovali tím, že by se pozemky prodávat neměly, ale aby zůstaly ještě nějakou dobu ve vlastnictví města. Podle nich cena pozemků ještě poroste a město by na nich mohlo utržit více.

Zazněly také názory, že lokality by se daly využít pro další rozvoj města. To ale někteří zastupitelé zcela odmítli. Město bude pole prodávat ve veřejné dražbě. Pokud bude dražba neúspěšná, může si je pak koupit první zájemce.