Plesová sezona je v plném proudu, avšak přímo v Lounech se žádný ples nekoná.

Pořadatelé a zábavychtiví lidé musí jezdit do okolních obcí. Proč? Ve městě stále chybí odpovídající taneční sál, kde by se mohli konat.

Sál v Domě kultury je již několikátý rok pro kulturní akce zavřený. Jednou za čas se tam konají jen prodejní akce levného zboží. Radnice chce tento stav změnit a vyjednává se současnými majiteli o odkupu části budovu, konkrétně sálu. „Dostali jsme nabídku od majitele, ale rada města se k tomu zatím nevyjádřila. Avšak částka, o kterou se jedná, 14 milionů, se nám zdá příliš vysoká,“ uvedla tajemnice Renáta Čapková.

Budova totiž už nějakou dobu chátrá, do případné rekonstrukce by muselo město investovat další miliony. Radnice si již dříve nechala vypracovat zprávu, ze které vyplynulo, že prvotní opravy vyjdou na zhruba deset milionů korun. Je nutné provést zateplení, výměnu oken a vyměnit zdroj vytápění, poté zateplení střechy. Další miliony by stála modernizace interiéru. Otázkou jsou také provozní náklady.

Rada města se bude problematikou opět zabývat, odbor místního hospodářství se má pokusit najít další řešení, jak problém s chybějícím sálem vyřešit. Plesy lounských studentů a podniků se nyní nejčastěji konají v sousední vesnici – Dobroměřicích.