Už popatnácté se u soudu musel Pavel Paur ze Slavětína zpovídat z obžaloby z údajného týrání své manželky; další jednání proběhlo v minulých dnech v Lounech. Lounský soud sice už jednou zprostil tohoto muže obžaloby kvůli chybějícím přímým důkazům, avšak krajský odvolací soud původní verdikt zrušil a nařídil další dokazování.

U lounského soudu se tak vystřídalo už na čtyřicet svědků, výpovědi jsou ale hodně rozdílné. Značná část svědků tvrdí, že jim žena vyprávěla, jak ji manžel často a surově bije, další ale zase říká, že byla často pod vlivem alkoholu a vymýšlela si. Pavel Paur od začátku procesu vinu popírá, připouští jen to, že se občas bránil útokům své ženy.

Soud má o to složitější úlohu, že chybí to nejdůležitější, výpověď údajně týrané ženy. Jana Paurová, matka čtyř dětí, zmizela za záhadných okolností v únoru 2013, jen chvíli poté, co se začalo údajné týrání prošetřovat. Do současné doby, déle než dva roky, se nikomu neozvala, žádné stopy po ní nebjevilo ani opakované rozsáhlé policejní pátrání. Policie stále pracuje se čtyřmi verzemi zmizení – sebevraždou, vraždou, možností je i nešťastná náhoda, ale také to, že žena stále někde v ústraní žije.