Šetřit nebo sehnat finance z jiných zdrojů musí v letošním roce sportovní kluby v Lounech. Radnice v minulých dnech přerozdělila příspěvky na podporu sportu, letos tam půjde daleko méně peněz než loni.

Sportovní komise přerozdělila klubům zhruba 800 tisíc korun. Loni přitom měla k dispozici 1,7 milionu. Kvůli škrtům v rozpočtu se ale letos snížily příspěvky komisím o 50 procent. Už při schvalování rozpočtu upozornil zastupitel Radovan Šabata, že sportovní kluby se budou potýkat s nedostatkem peněz. Například Veslařský klub Ohře Louny dostal o 25 tisíc korun méně. Přilepšil si sice na příspěvku za práci s mládeží, ale v ostatním ztratil. „Je to nepříjemná situace s kterou se budeme muset vypořádat. Musíme shánět prostředky i jinde. Pravděpodobně snížíme některé investice,“ uvedl předseda klubu Martin Vorel.

Bezmála polovina z celé částky jde na práci s mládeží. Kluby dále získaly prostředky na údržbu svých nemovitostí či nájem, významné sportovní akce, které jsou pod patronací města a za reprezentaci.