Během jedné noční služby řešili strážníci v Lounech tři případy rušení nočního klidu.
K prvnímu případu jeli těsně před půlnocí do  restaurace  U Sochora v České ulici. Na linku 156 někdo oznámil, že se z hospody ozývá hlasitá hudba. „U restaurace na terase se nacházelo pět hostů, kteří  se normálním hovorem ničeho nedopouštěli. Žádná hudba nehrála. Strážníci přesto obsluhu upozornili, aby se hosté přesunuli dovnitř restaurace, neboť i běžný hovor se v zastavěné lokalitě může rozléhat," sdělil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Podruhé už hudbu slyšeli i strážníci
Za čtvrt hodiny  bylo telefonicky oznámeno, že je opět ze stejné restaurace slyšet hluk. „Hlídka strážníků na místě  slyšela z restaurace hlasitou hudbu, která již rušila noční klid. Obsluze, 42leté ženě  z Loun, uložili  blokovou pokutu, kterou na místě zaplatila. Hudba byla vypnuta a hosté se v klidu rozešli," dodal.


Kamarádi slavili narozeniny v ubytovně
O půl hodiny později  docházelo k rušení nočního klidu v ubytovně v Husově ulici. Z ubytovny se ozýval hlasitý křik a hudba. „Nájemce bytu, 49letý muž ze Žatce, tam slavil  s několika kamarády  narozeniny jednoho z nich. Strážníci je upozornili na rušení nočního klidu. Přestupek byl vyřešen uložením blokové pokuty, se kterou nájemce bytu souhlasil," sdělil M. Malý s tím, že se pak přítomní ztišili se a hlučnou oslavu ukončili.

V jiné ubytovně se muž hádal se sousedy
Do třetice vyjížděli strážníci  před třetí hodinou  do ubytovny Lostr, kde 52letý muž křičel a slovně napadal sousedy. „Strážníci slyšeli  z bytu  jeho hlasitý křik. Muže vyzvali ke ztišení, což uposlechl. Pak mu uložili blokovou pokutu, se kterou souhlasil. V ubytovně pak již byl klid," popsal další událost M. Malý.