Na dětském hřišti v ulici Čs. armády v Lounech se povalovala na zemi injekční stříkačka. V případě, že by ji tam zanechal nemocí nakažený narkoman, hrozilo by dětem velké nebezpečí.

Opatrnosti není nikdy dost

Naštěstí chlapec, který ji tam v minulých dnech našel, zavolal strážníky městské policie. „Chlapce jsme telefonem informovali, aby na stříkačku nesahal a počkal, až přijedou strážníci,“ informoval Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie Louny. „Na místě ji pak strážník pomocí ochranných pomůcek sebral a uložil do sběrného boxu, v jehož vybavení jsou i rukavice k jednorázovému použití, dezinfekční prostředky a nástroj, kterým je injekce přemístěna do sběrného kontejneru,“ vylíčil Malý.

Použité injekční stříkačky nalézají lidé v Lounech často na odlehlých místech, kde se shromažďuji narkomané. Například v okolí městských hradeb pod stezkou Pod Šancemi nebo na hřištích a v zeleni v okrajových částech města. „Za poslední dva měsíce bylo ve městě nalezeno a sebráno celkem devět injekčních stříkaček,“ uvedl Malý.

Kontrolu a sběr provádí i K-Centrum

Po naplnění speciálního kontejneru si injekce převezme pracovník krizového centra ze Žatce. Také pracovníci K centra provádějí kontroly a sběr použitých injekčních stříkaček v ohrožených lokalitách Loun. „V dubnu prováděli strážníci dvakrát vizuální kontrolu všech dětských hřišť v regionu města, kdy ale nebyla nalezena žádná injekce,“ uvedl Miloslav Malý.

I přesto však městská policie žádá občany, pokud by kdekoliv na území Loun nalezli injekční stříkačku, aby ji sami neodklízeli, nesahali na ni, ale telefonicky nebo osobně nahlásili na městskou policii nález. „A do příjezdu strážníka pokud možno zamezili přístupu dětí k nebezpečnému nálezu,“ uvedl M. Malý.