Nepříjemné překvapení pro lounskou městskou pokladnu skrývala podlaha tělocvičny v tamní základní škole J. A. Komenského. Ta právě prochází rekonstrukcí. „Po sundání parket se ukázalo, že betonové podloží je naprosto nevyhovující. Vrstva je jen zhruba dva centimetry silná a drolí se až na podklad," uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice.


Pro město to znamená, že naplánovaná oprava bude téměř o sto procent dražší!
Na nutné vícepráce v minulých dnech schválili lounští radní uvolnění částky až 450 tisíc korun. Původně si práce na výměně podlahové krytiny měly vyžádat asi půl milionu korun.

Úplně chyběla hydroizolace

Rekonstrukce tělocvičny tak bude ještě komplexnější, než se původně myslelo. „Projekt neodpovídal skutečnosti. V tělocvičně, která je umístěna v suterénu školy, bylo neustále vlhko. Až nyní jsme zjistili, že úplně chyběla hydroizolace," doplnil starosta Radovan Šabata.


Její položení a vybudování nového betonového základu se prodraží, protože není dostatek času. „Museli jsme zvolit dražší variantu a vybrat speciální beton. Klasický by mohl být vyschlý za dva i tři měsíce, a to by byl samozřejmě pro školu problém. Děti by neměly kde sportovat," vysvětlila Blanka Sunkovská s tím, že takto by rekonstrukce, během níž klasické parkety nahradí moderní plastový povrch, neměla výrazněji zasáhnout do nového školního roku.