Nabídka levnějšího centrálního vytápění, kterou učinila společnost Energie Holding v Lounech na konci loňského roku, místní odběratele zaujala. Podle sdělení dodavatele ji v polovině května využila už více než polovina zákazníků. Ušetří i tisíce korun ročně.

Podstatou programu Teplo pro Louny je uzavření smlouvy na odběr tepelné energie se společností Energie Holding na dalších pět let. Za to zákazníci získají výhodnější cenu a také srozumitelnější účtování jednosložkové ceny. „Průměrná domácnost by měla s cenou tepla výhodnější o 8,7 % ušetřit každý rok téměř dva tisíce korun oproti standardní ceně. To pro průměrný bytový dům představuje roční úsporu zhruba padesát tisíc korun," vypočítal Lukáš Jankovský, zástupce Energie Holding.

Připomeňte si: Teplárna nabídne Louňanům levnější centrální vytápění

„Od začátku roku se na schůzkách setkáváme se zástupci našich odběratelů, se kterými projednáváme detaily nových smluv. Téměř desetiprocentní sleva a jednosložkový způsob vyúčtování se setkávají s velkým zájmem. Do poloviny letošního roku bychom rádi do věrnostního programu zapojili dvě třetiny lounských zákazníků," uvedl předseda představenstva společnosti Pavel Jonáš.

close Kotelna v západní části Loun zoom_in

Nabídka je do určité míry reakcí firmy na nespokojenost Louňanů s vysokými cenami tepla. Řada domů se totiž postupně od centrálního systému vytápění odpojuje a zavádí vlastní malé kotelny s tím, že ušetří. Zástupci teplárny také uvádějí, že díky smlouvám na delší období budou moci lépe plánovat, zejména v oblasti investic. „Celý systém centrálního zásobování v Lounech bude v budoucnu stabilnější, z čehož budou profitovat zákazníci, kteří se dlouhodobě zbaví jakékoli starosti o teplo," dodává L. Jankovský

Energie Holding provozuje teplárny v několika městech včetně Loun, kde využívají kotelny zemní plyn. Tam dodává teplo do 4710 domácností v Lounech z celkem 7662. Druhý údaj vychází ze sčítání v roce 2011.

Při smlouvě na pět let je cena nižší o 8,7 %, říká ředitel

close Pavel Jonáš, předseda představenstva Energie Holding zoom_in Firma Energie Holding přišla s novým programem Teplo pro Louny a lidé o něj mají zájem

Louny - Věrní zákazníci v Lounech zaplatí v příštích letech za teplo téměř o desetinu méně. Domácnosti tak mohou každoročně ušetřit až dva tisíce korun oproti současným platbám za teplo. Společnost zásobuje téměř pět tisíc domácností a více než třicet objektů veřejné správy a podnikatelské sféry. Produkt „Teplo pro Louny" je určený zákazníkům, kterým Energie Holding dodává teplo na sekundární síti až do domu. Cena klesne při uzavření pětileté smlouvy o 8,7 procenta oproti standardní ceně tepla. V polovině května už této nabídky využilo více než 50 % zákazníků, kteří jsou napojení na centrální zásobování teplem. Na aktuální situaci jsme se zeptali předsedy představenstva Energie Holding Pavla Jonáše.

V čem je hlavní výhoda dodávek z centrálního zásobování teplem v Lounech?

Pro zákazníky zajišťujeme bezproblémové dodávky tepla bez jakýchkoliv skrytých nákladů. Při jednosložkovém způsobu vyúčtování každý jasně vidí, kolik platí za jednotku odebraného tepla. Veškeré služby včetně non-stop dispečinku mají naši zákazníci v ceně tepla. Stačí nastavit teplotu, o vše ohledně vytápění se postaráme my. Se zavedením věrnostního programu jsme cenově konkurenceschopní s dodavateli alternativních řešení. Naše přísně kontrolované zdroje budou vždy zárukou čistého vzduchu v Lounech. Pro zodpovědné obyvatele města je to nejkomfortnější a nejvýhodnější volba vytápění.

Téměř desetiprocentní slevu nabízíte všem zákazníkům v Lounech?

Levnější teplo o 8,7 % procent jsme připravili od konce minulého roku pro všechny zákazníky připojené k sekundárním sítím, tedy především pro domácnosti, školy, školky, zdravotnická zařízení a další, kterým dodáváme teplo až do domu. Jedinou podmínkou pro získání slevy je dlouhodobé partnerství s Energie Holding.

Proč musí zákazníci pro získání cenového zvýhodnění podepisovat dlouhodobé smlouvy?

Partnerský vztah s našimi zákazníky na delší časové období nám umožňuje lépe plánovat výši a zaměření investic. O úspory se pak můžeme s našimi zákazníky podělit právě poskytnutím slevy při dlouhodobé smlouvě. Jednosložkový způsob vyúčtování zrovnoměrní platby během roku a přinese tak další zjednodušení. Odpovídajícím způsobem upravíme rovněž zálohové platby, což sníží našim zákazníkům měsíční náklady na bydlení.

Jakým způsobem se vám daří přesvědčit své zákazníky o výhodách podepsání nové smlouvy?

Náš obchodní tým od začátku roku navázal na propagaci našeho nového produktu „Teplo pro Louny", kterou jsme spustili koncem loňského roku. Postupně jsme navázali kontakt se všemi zákazníky. Komfortní dodávka tepla přímo do domů společně se zajištěním nepřetržitého servisu přesvědčila většinu domácností. Společně s výhodnou cenou se lidé zbavili jakýchkoli starostí o teplo na pět let. Svá rozhodnutí o přistoupení k věrnostnímu programu teď postupně schvalují shromáždění vlastníků jednotek. Od dubna jsme pro zákazníky v Lounech posílili obchodní oddělení, které má jednoho zástupce aktuálně zaměřeného prioritně na náš věrnostní program.

V současné době jste získali pro věrnostní program více než polovinu zákazníků. Považujete toto číslo za úspěch?

Před spuštěním projektu jsme předpokládali, že v polovině letošního roku bychom mohli mít podepsané dvě třetiny našich zákazníků. S ohledem na aktuální data si myslím, že tohoto cíle dosáhneme. Do konce letošního roku bychom rádi přesvědčili o výhodnosti naší nabídky zbývající třetinu. Až to by pro nás znamenalo úspěch a šanci na rozvoj centrálního zásobování teplem v Lounech.

Děkuji za rozhovor.

autor: Lukáš Jankovský