Při rozdělování prostředků určených pro okres Louny významně spolupracuje s komunitní nadací Euroregionu Labe, jež sídlí v Ústí. Dva miliony korun poskytl stejný fond na 36 různých projektů v okrese Louny i v loňském roce.

„V celé republice Fond T–Mobile rozdělí osm milionů korun. Z toho pro žadatele z okresu Louny na jejich projekty jsou určeny dva miliony,“ uvedla včera Kateřina Niklová z Euroregionu Labe.

Letos jde už o pátý ročník grantového řízení z Fondu T-Mobile. Podle Kateřiny Niklové se se žádostí o příspěvek mohou přihlásit nevládní neziskové organizace, příspěvkové organizace, občanská sdružení, obce a sdružení obcí, které se ve svých projektech zaměří na podporu místního rozvoje a místních iniciativ. Obecně jde o různé aktivity směřující ke zlepšení životního, kulturního nebo sociálního prostředí.

„Uzávěrka žádostí byla stanovena na 20. duben. Zájemci o finanční podporu mohou pro svůj každý jednotlivý veřejně prospěšný projekt získat podporu až sto tisíc korun,“ upřesnila Kateřina Niklová. Pro případné zájemce nabízí T–Mobile i pomoc s vysvětlením, dokumentací a dalšími formalitami na konzultačním dnu, který proběhne 1. dubna v zákaznickém centru mobilního operátora v Lounech.

„Celková částka osm milionů korun je určena nejen pro regiony, kde operátor působí, ale také pro žadatele z celé České republiky, které doporučí sami zaměstnanci T-Mobile,“ uvedla Martina Kemrová ze společnosti T–Mobile. Kromě Loun má tato firma zákaznická centra ještě v Hradci Králové a v Praze.

V loňském roce T–Mobile ve stejném programu v okrese Louny rozdal rovněž dva miliony korun. O grant se ucházelo 111 projektů a komise z nich vybrala třicet šest. Finanční prostředky na Lounsku pomohly především při budování a úpravě hřišť, renovaci památek nebo při začleňování zdravotně postižených lidí do života.

Například Centrum služeb pro zdravotně postižené získalo 50 tisíc korun. „Pořádáme za ně semináře pro žáky základních a středních škol na Lounsku, díky nimž se setkávají s aktivními zdravotně postiženými lidmi, například sportovci,“ přiblížila projekt Venuše Firstlová, předsedkyně Centra zdravotně postižených v Lounech.

Mirka Strnadová