Sotva jeden velký festival skončil, hned příští víkend se můžeme těšit na další. Tahle situace potrvá až do konce prázdnin, kdy se postupně vystřídají Open Air Panenský Týnec, Letní lounské vábení, Rock for Church(ill) Vroutek a Dočesná Žatec.

Nyní tento týden přichází na řadu Letní lounské vábení. Návštěvníci se mohou těšit na program od pátku do neděle. Nejde jen o hudbu a koncerty, ale pořadatelé nabízejí mnohem širší možnosti zábavy a vyžití. Setkání proběhne v Lounech letos už podeváté a je koncipováno jako městská slavnost, zaměřená na sport, kulturu, oslavu řeky Ohře, zajímavosti a program ve stylu „pro každého něco". Oblíbené jsou kromě koncertů na náměstí také například závody dračích lodí, různé sportovní turnaje, večerní ohňostroj.

Program začne v pátek v 18 hodin

Pořadatelé přitom na webu uspořádali anketu a zvažovali myšlenku, zda slavnosti v příštích ročnících nerozložit do více víkendů během prázdnin, tak aby se toho v Lounech během léta více dělo. Jednu sobotu by závodily dračí lodě, další by probíhaly folkové koncerty, příště by zase zazníval rock… Lidé se však při hlasování přiklonili k ponechání současné podoby slavností, tedy uspořádat všechny věci najednou během jednoho víkendu a ať si každý návštěvník vybere, co právě jeho zajímá a baví.

Na internetu do soboty hlasovalo více než 420 lidí a 70% z nich se vyslovilo pro zachování současné podoby Letního lounského vábení.

Program oficiálně začíná v pátek v 18 hodin. Večer bude i otevřena nová lounská plovárna, po setmění vyrazí k řece lampionový průvod a u loutkového divadla bude odpálen ohňostroj.

Fanoušci hudby se během třídenních slavností mohou těšit na kapely Wohnout, Tleskač, Abraxas, Gipsy a další.