Tisíce lidí během víkendu navštívily oblíbené slavnosti v Lounech, tradiční Letní lounské vábení. Letos proběhl už jejich dvanáctý ročník.

Návštěvníci si mohli jako tradičně vybírat z bohatého programu, každý si našel něco podle svého věku a zálib. Slavnosti jsou od svého vzniku koncipovány jako oslava řeky Ohře a města Loun a nabízejí kulturní, sportovní a další společenský program. Letos byl rozvržen na tři dny a trval od pátečního odpoledne do nedělního večera.

Ke hlavním hudebním hvězdám patřila zpěvačka Ewa Farna, kapely Monkey Business, Laura a její tygři a mnoho dalších. Nechyběla tradiční večerní poetická oslava řeky ani lampionový průvod. Zrušen byl ovšem ohňostroj kvůli suchu a vysokému nebezpečí požárů, ale nahradila ho alespoň světelná laserová show.

Zajímavý program se kromě náměstí odehrával také u řeky, na výstavišti a ve Stromovce. Závody dračích lodí na Ohři, které už mají tradici a spoustu fanoušků a skvělou diváckou kulisu, rovněž v programu nechyběly.

Přinášíme vám fotografie a video ze sobotního odpoledne. Pokud máte své další zajímavé fotky ze slavností, například z večerního programu či jiných zajímavých momentů a souhlasíte s jejich publikováním, pošlete nám je do redakce. Pokud budou vydařené, rádi je zveřejníme.